Першочергове планування квартири від забудовника не завжди влаштовує власника житла. У такому випадку велика кількість людей планує зміну плану квартири, та думають як узаконити перепланування квартири.
Клієнт бажає замовити проект перепланування для поліпшення умов власного проживання, збільшення житлової площі за рахунок допоміжних приміщень, а також зміни конфігурації та призначення приміщення в квартирі. Перепланування жилих приміщень, є доволі розповсюджене питання серед власників квартир.
Потрібно пам’ятати, що перед початком будівельних робіт інженер проектувальник повинен виготовити проект перепланування квартири відповідно до Державних будівельних норм, так щоб випадково не провести втручання в несучі стіни та конструкції, а також узгодити процедуру узаконення перепланування квартири.
Якщо ви плануєте перепланування житла, або вже виконана перебудова чи реконструкція, пропонуємо звертатися за консультацією до спеціалістів нашої компанії, для уникнення проблем та штрафів у майбутньому.
Узаконювання перепланування квартири, що виконано без втручання в несучі стіни та конструкції, комунікації загального користування та вентиляційних каналів, зазвичай не потрібен дозвіл на перепланування і після завершення будівельних робіт об’єкт не потрібно вводити в експлуатацію. Але коли ремонт завершений, перепланування жилих приміщень потрібно відобразити в технічному паспорті БТІ, та вносити в реєстр будівельної діяльності.
Часто власник нерухомого майна ігнорує отримання дозволу на зміни плану квартири, в подальшому стикається з ситуацією коли легалізувати перепланування квартири доволі складно, довго по часу та фінансово затратно. Отже нехтувати узаконюванням перепланування квартири не варто, навіть якщо відбулося на перший погляд не суттєве перепланування житла .
Легалізувати перепланування квартири потрібно обов’язково відповідно до чинного законодавства України.
Затвердженно перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких, об’єкт не підлягає прийняття в експлуатацію згідно постанови Кабінету Міністрів України №406 від 07 червня 2017р.
Також перепланування житлових приміщень, яке не потрібно узаконювати вказано в статті 152 Житлового кодексу України (ЖКУ).
Клієнти часто думають, що реконструкція і перепланування житлової площі це однакові визначення.
Важливо розділяти реконструкцію від перепланування. При реконструкції передбачено втручання в несучі стіни та конструкції, зміна конфігурації фундаментів та фасадів, зміна функціонального призначення приміщень, зміна зовнішнього вигляду будівлі а також заміна інженерних мереж загального користування. При проведенні реконструкції квартири обов’язково необхідне виготовлення проектної документації, узаконення перепланування квартири, та введення її в експлуатацію.
Можна:
Не можна:
Щоб легалізувати перепланування квартири в Україні, потрібно пройти наступні кроки, та отримати право власності квартири. В залежності від складності проекту перепланування, шляхи узаконення можуть відрізнятися, зазвичай основні етапи є наступними:
Для незначних змін планування квартири отримання дозволу не потрібне та існує спрощена процедура узаконення:
Перепланування житла, де не має втручання в несучі конструкції та інженерні системи загального користування, існує спрощена процедура узаконення перепланування житла. Вона включає тільки виготовлення нового технічного паспорта на нерухоме майно та реєстрація права власності в реєстрі речових прав на нерухоме майно з отриманням витягу.
Самочинне перепланування житла та порушення будівельних норм, відповідно чинного законодавства може призводити до отримання штрафу та повернення квартири до попереднього планування.
Для того щоб узаконити перепланування житлових приміщень знадобиться наступний перелік документів на нерухоме майно:
В кожному індивідуальному випадку, перелік необхідних документів може суттєво відрізнятися.
Наприклад, якщо перебудова планується в будинку, що відноситься до пам’яток архітектури знадобиться дозвіл на перепланування від місцевої влади (виписка), затверджений проект перепланування, та повідомлення про початок будівельних робіт з Державної інспекції архітектури та містобудування.
1) Вартість узаконення перепланування квартири складає від 4000 грн. термін до 7 днів.
2) Вартість узаконення реконструкції квартири – ціна договірна, термін складає від 2 місяців.
3) Виготовлення технічного паспорта з переплануванням житла складає від 1500грн. термін до 7днів.
Самовільне перепланування житла без отримання дозволу необхідно легалізувати, якщо цього не зробити власник нерухомого майна не зможе повноцінно розпоряджатися нерухомістю, можливі проблеми з відчуженням майна, законом передбачено штрафи, із зобов’язанням повернути приміщення у попередній стан, можливі судові позови сусідів.
Також передбачена кримінальна відповідальність, коли перепланування жилих приміщень призвело до тяжких наслідків.
Якщо змінення плану квартири вже виконано із завершенням будівельних робіт, та немає реконструкцій і порушень, таке перепланування можна узаконити, спочатку треба виготовити новий технічний паспорт БТІ та внести актуальні дані до Державного реєстру.
Замовити оформлення перепланування квартири, ви можете звернувшись до фахівців нашої компанії, спеціаліст надає безкоштовну консультацію.
Продаж, та інші нотаріальні дії з відчуження квартири заборонені до поки не буде узаконене перепланування квартири!
За законом можливе лише оформлення спадщини.
Небезпека купівлі квартири зі змінами плану квартири, який не відображений в технічному паспорті БТІ, при укладанні угоди купівлі-продажу на покупця квартири переходить і відповідальність за самовільне перепланування житла.
Зазвичай відмова в легалізації перепланування в квартирі відбувається, коли власник квартири подав не повний пакет документів на узаконення, коли відсутній технічний паспорт чи право власності квартири, або допущені певні помилки при оформленні документів. Проте після виправлення помилок власник має право подавати документи повторно.
Звертаючись в Дочірнє Підприємство «Бюро Технічної Інвентаризації» ви отримаєте безкоштовну консультацію, а також допомогу в легалізації перепланувань в квартирі.