Технічний паспорт на багатоквартирний будинок

Техпаспорт на багатоквартирний будинок (гуртожиток) зазвичай замовляє компанія забудовник об’єкту, або керуюча компанія на балансі якої знаходиться багатоквартирний житловий будинок (гуртожиток). Отримання технічного паспорта обов’язково необхідне при введенні в експлуатацію багатоквартирного будинку (гуртожитку), або керуючій компанії для уточнення фактичної загальної та житлової площі а також фактичного планування на нежитлові приміщення, місця загального користування та квартири.

Послугу з оформлення техпаспорта багатоквартирного житлового будинку (гуртожитку) вже багато років виконують спеціалісти нашої компанії бюро технічної інвентаризації БТІ за заявою замовника (забудовник) на основі проведеної технічної інвентаризації та обмірів об’єкта.

Що таке техпаспорт на багатоквартирний будинку?

Технічний паспорт багатоквартирного будинку (гуртожитку)- це основний документ технічного характеру який виготовляється на основі проведеної технічної інвентаризації будинку квартирного типу та обов’язково повинен містити в собі наступну інформацію:

  • інформацію про замовника технічної інвентаризації (забудовника);
  • інформація про виконавця робіт (БТІ);
  • дата виготовлення техпаспорта на багатоквартирний будинок;
  • поверховий план кожного поверху багатоквартирного будинку;
  • експлікація в якій пораховані всі необхідні площі (загальна та житлова площі, площа місць загального користування, площа нежитлових приміщень, площа машино-місць та ін.);
  • інформацію про основні конструктивні елементи та комунікаційні системи;
  • інформацію про пляму забудови, висоту та об’єм будівлі;
  • інформація про рік зведення або реконструкції будинку.

Багатоквартирним називають будинок в якому в якому є дві або більше квартир які є окремими об’єктами нерухомого майна. Будинки квартирного типу можуть бути одноповерховими та багатоповерховими. Будинки квартирного типу можуть бути секційного, зблокованого, коридорного, галерейного, і терасового типів.

Навіщо потрібен техпаспорт на багатоквартирний будинок?

Відповідно до законодавства України після завершення будівельних робіт з будівництва багатоквартирного житлового будинку його необхідно ввести в експлуатацію. Для введення в експлуатацію забудовнику необхідно декларувати фактичні показники багатоквартирного житлового будинку. Дані показники прораховуються за фактичними обмірами які виконує бюро технічної інвентаризації, ці дані відображає технічний паспорт багатоквартирного будинку.

Не виготовивши техпаспорт на багатоквартирний будинок забудовник не може ввести закінчений будівництвом об’єкт в експлуатацію. Відповідно не може зареєструвати право власності на кожну окрему квартиру.

Які потрібні документи для технічного паспорта на багатоквартирний будинок?

Для проведення технічної інвентаризації та оформлення техпаспорта на багатоквартирний житловий будинок замовнику (забудовнику) необхідно надати наступний пакет документів:

  • затверджену проектну документацію в паперовому чи електронному вигляді та план за поверхами;
  • документи що підтверджують право власності або право користування на земельну ділянку;
  • дозвільна документація на початок виконання будівельних робіт;
  • задекларовані техніко-економічні показники;
  • установчі документи забудовника (ТОВ);
  • заява на проведення технічної інвентаризації.

Як оформити технічний паспорт на багатоквартирний будинок?

Для оформлення техпаспорта на багатоквартирний житловий будинок забудовнику (замовнику) необхідно звернутися за послугами до Бюро технічної інвентаризації BTIDP, надати необхідний пакет документів та забезпечити доступ до усіх приміщень для проведення технічної інвентаризації.

Після проведення технічної інвентаризації об’єкту нерухомого майна, наші фахівці починають виконувати підрахунки площі та креслити плани за поверхами БТІ. Тобто готують паперовий варіант технічного паспорту. Потім паперовий варіант технічного паспорта надається замовнику для перевірки та підтвердження актуальних даних.

Після узгодження паперового варіанту із замовником, фахівці нашої компанію вносять дані із технічного паспорту до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ), яка формує електронний документ та присвоює інвентаризаційний номер та QR код. Оформлені документи разом з QR кодом видаються замовнику.

Дані технічного паспорта з 2021р. необхідно обов’язково вносити до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ), внесенням може займатися тільки сертифікований фахівець який проводив технічну інвентаризацію нерухомості та виготовляв технічний паспорт. Якщо технічний паспорт не зареєстрований в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ) він рахується недійсним.

Скільки коштує і який термін виготовлення техпаспорта БТІ на багатоквартирний будинок?

Вартість та термін виготовлення технічного паспорту на багатоквартирний житловий будинок залежить від загальної площі будинку та складності планування приміщень:

  • Зазвичай при площі до 30000 м.кв. термін виготовлення складає від 14 до 24 днів залежно від складності планування.
  • Ціна оформлення технічного паспорту на багатоквартирний будинок в Києві та Київській області складає від 3 грн/м.кв.
  • Після вводу в експлуатацію будинку, окремі технічні паспорти на квартири, комори, нежитлові приміщення та машино-місця складає від 250 грн/шт.
  • Ціни обговорюються індивідуально.

Звернувшись до нас ви гарантовано отримаєте якісні послуги!